Ana Sayfa » Sağlık » Kızlık Zarı Dikimi | Kızlık Zarı Nedir, Fiyatı ve Hakkında Herşey

Kızlık Zarı Dikimi | Kızlık Zarı Nedir, Fiyatı ve Hakkında Herşey

Kızlık zarı dikimi hakkında detaylı bilgiye ulaşmak istiyorsunuz ancak yeterince donanımlı bir yazı bulamıyor musunuz? Kızlık zarı dikimi, kızlık zarı dikimi fiyatı, kızlık zarı dikimi tutmayanlar gibi oldukça popüler konu başlıklarını sizler için araştırdık.

Kızlık Zarı Dikimi | Kızlık Zarı Nedir, Fiyatı ve Hakkında Herşey İlişkiler Sağlık

Uzun araştırmalar sonucunda edindiğimiz kızlık zarı dikimi bilgilerini filtreleyip, süzgeçten geçirerek siz değerli okurlarımızın huzuruna sunmak istedik. Eğer siz de kızlık zarı dikimi hakkında detaylı, şeffaf, en net bilgileri edinmek istiyorsanız, yazımızı sonuna kadar okumaya devam edin lütfen.

Kızlık Zarı Nedir?

Kızlık zarı dikimi hakkında hazırladığımız yazımıza geçmeden önce kızlık zarı hakkında ufak bir bilgilendirme yapmak istedik. Çünkü bu konu, toplumsal olarak oldukça yanlış bilinen konuların başında geliyor.

Kızlık zarı nedir? Kızlık zarı neden vardır? Kızlık zarı yapısı nasıldır? Kızlık zarı işlevi nedir?  gibi sorulara hep beraber ışık tutup, yanıt bulmaya çalışacağız. 

Kızlık zarı, insanlar arasında oldukça yanlış bilinen konuların başında geliyor. Çoğu kimse, kızlık zarının tek işlevinin bekaret işareti olarak görse de aslında gerçekte durum öyle değil. Kızlık zarı, daha az bilinen diğer adıyla hymen, vajina girişinden 1.5 cm içeride bulunuyor. İç yüzeyi mukoza benzeri olan bu yapı, aslında vajinanın oluşumu ve daha sonra gelişimi sırasında oluşmuş bir deri kıvrımıdır. Bilinenin aksine vajina girişini tamamen kapatmaz. Eğer kapatsaydı zaten vajina salgıları ya da adet kanı dışarı akamazdı. Bu sıvıların dışarı rahatça aktığını düşünürsek kızlık zarının aslında ufak bir yer kapladığını söylemek yanlış olmaz. 

Kızlık Zarı Yırtılması Nasıl Olur?

Kızlık zarı yırtılması nasıl olur? Kızlık zarı hakkında en çok merak edilen konuların başında hiç şüphesiz kızlık zarı yırtılması geliyor. Peki kızlık zarı kolay yırtılır mı? Eğer siz de bu soruyu merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Yazıyı bitirdiğinizde bu konuda hakkında yeterince donanımlı olacaksınız. 

İlk olarak söylememiz gereken şey kızlık zarı hemen hemen herkeste vajinanın hemen girişinde 1,5 ila 2 mm içerde yer alıyor. Buraya uygulanan herhangi bir müdahale ise bu deri parçasının yırtılmasına olanak sağlayabiliyor. Kızlık zarı eskiden olduğu gibi çok açık belli edilmese de hala büyük önem taşıyor. Öyle ki evlenmeden önce gelinlerin beline takılan kırmızı kurdele de bekareti simgeliyor. Modern çağ ile birlikte kızlık zarı, bekaret önemini kaybetmiş gibi görünse de oldukça popüler başlıklar arasında yer alıyor. Öyle ki kızlık zarı konusu boşanmalara kavgalara hatta ve hatta ne yazıkki cinayete sebebiyet bile verebiliyor.

Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır? Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi hakkındaki bu yazımızın hemen üst tarafında kızlık zarının hala önemli bir misyon olduğundan bahsettik. Eskide kalmış gibi görünse de hala evlendikten sonra kan sürülmüş çarşafı dışarı asanlar azımsanmayacak kadar çoğunlukta. Ancak ilk gece kan olmaması her zaman önce mutlaka bir ilişki yaşandığı anlamına gelmiyor. Bunların hepsine detaylı olarak değineceğiz.

Kızlık Zarı Bozulduğunda Mutlaka Kanama Olur Mu?

Toplumlarda maalesef ki en çok bilinen yanlışların başında da bu kan konusu geliyor. Kızlık zarı bozulduğunda mutlaka kan gelecek diye beklemeye başlıyorlar. Peki gerçekten de her ilk ilişkiden sonra kanama oluyor mu? Oluyorsa ne kadar oluyor? Kanama olmuyorsa neden olmuyor? Sizlerin de aklında bu sorular var ise hiç merak etmeyin. Arkanıza yaslanın ve sizler için en net yanıtları bulduğumuzdan emin olarak yazımızı okumaya devam edin. 

Öncelikle kızlık zarı bozulma çeşitlerinden bahsederek konuya başlamak istiyoruz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kızlık zarı aslında ufakken çocukların mikrop kapmasını engellemek için bulunuyor ve deriden oluşan bir yapı. Dolayısıyla oraya uygulanan sert bir darbe ile bu yapının bozulması olası bir senaryodur. Peki cinsel ilişki hariç bu bozulma nasıl gerçekleşiyor? 

Cinsel İlişki Hariç Kızlık Zarı Nasıl Bozulur?

Cinsel ilişki hariç kızlık zarı bozulur mu? Kızlık zarı bozuk olduğunu nasıl anlarız? Kızlık zarı bozulmadan kan gelir mi? Gibi sorular pek çok insanın aklını kurcalıyor. Peki siz bu sorular hakkında yeterince donanımlı olduğunuzu düşünüyor musunuz. Eğer düşünmüyorsanız da endişelenmenize hiç gerek yok. Çünkü tek tek açıklayacağız bunları sizler için. 

Öncelikle belirtmekte fayda var ki kızlık zarı bozulması için illa ki bir cinsel ilişki olması gerekmiyor. Vajinaya bir şey sokulması, darbeli kazalar, sert şekilde yapılan mastürbasyon da bu zarın yırtılması için yeterli. Çünkü unutmayın ki ince bir deri yapısından bahsediyoruz. Uygulanan biraz sert bir müdahale ile o deri bozulabiliyor. Kızlık zari bozulduğunda neler olur sorusunun cevabını da kan gelmesi oluştuyor. Ancak tabii ki her durumda geçerli değil. Eğer vajina kısmınıza bir darbe aldıysanız, bir kaza geçirdiyseniz, ya da bir cisim sokulması gerçekleştiyse ve olay sonrası kan geldiyse bozulmuş kızlık zarı belirtileri yaşıyor olabilirsiniz. 

 Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Yapılıyor?

Bozulmuş kızlık zarı belirtileri başlığından sonra ele alacağımız bir diğer konu ise kızlık zarı muayenesi. Evlenmeden önce kızlık zarı muayenesi yapılır mı? Kızlık zarı muayenesi kayıtlara geçer mi? Kendi kendine bekaret kontrolü nasıl yapılır? Gibi sorulara ışık tutacağız bu bölümde de. Eğer kızlık zarı hakkında kafanızda bir soru işareti yaşıyorsanız ve aklımda kalmasın deyip bir muayene olmak istiyorsanız bu yazıyı okumadan harekete geçmeyiniz.

Düşünelim ki bir kaza geçirdiğiniz ya da sürtünme yolu ile bir ilişki yaşadınız ve kızlık zarı hakkında kafanız epey karıştı. Ve bir doktora gitmek istiyorsunuz. Öncelikle kızlık zarı kontrolü yaptıranlar ararsanız çevrenizde ilk ağızdan bilgi edinmiş olacaksınız. Deneyimlerin çok kıymetli olduğundan bahsetmemize bile gerek yok. Bu nedenle öncelikle çevrenizdekilerin deneyimlerinden faydalanabilirsiniz. Eğer etrafınızda böyle kimse yoksa canınızı sıkmayın. Bu yazıda kızlık zarı muayenesi hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız.

Öncelikle söylemek istediğimiz şey bu kontrolün mutlaka ama mutlaka bir kadın doğum uzmanı tarafından yapılmasıdır. Lütfen kayıtlara geçer falan diye çekinip bilmediğiniz, uzman olmayan kişilerden yardım istemeyin. Mutlaka bir hekim buna mutlak cevabı verebilir. Yapılan muayene acısızdır ve kızlık zarına hiçbir zarar vermez. Bu konuda içiniz rahat olsun.

Muayene yaptırdıktan sonra kızlık zarınızın zedelenmiş ve bozulmuş olduğunu farz edelim. Bekaret konusu sizin için çok büyük bir önem teşkil ediyor olabilir. Bunun için de çözüm aslında oldukça basit. KIZLIK ZARI DİKİMİ! Şimdi isterseniz gelin kızlık zarı dikimi hakkındaki en ufak detaylara kadar sizlerle konuşalım.

Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kızlık zarı ve bekaret çok eski yıllarda kalmış gibi görünse de, toplumda üstü örtülmüş ama hala orada olan konuların başında geliyor. Kimi için kızlık zarı ve bekaretin hiçbir önemi yokken kimi için de kızlık zarı ve bekaret büyük önem arz ediyor olabilir. Eğer sizin için de bu konu çok önemli ve hassas ise gelin birlikte aklınızdaki tüm soru işaretlerini açıklığa kavuşturalım.

Pek çok genç bayan bekareti ile ilgili net olarak emin olmak ister. Cinsel birleşme yaşamamış bile olsa esnek zar vs. gibi konularda kafası karışan pek çok kişi soluğu doktorda alır. Hazır konusu açılmışken söylemekte fayda var. Her ilk cinsel birleşmede kan gelecek diye bir şey yoktur. Nasıl ki her birimiz birbirimizden farklı biriciğiz. Bu konuda işte tam da böyledir. Kimi kadında cinsel  birleşmede birkaç damla kan gelir. Kimi kadında ufak ufak da olsa 1 2 saat boyunca kan gelmeye devam eder. Kimisinde ise kızlık zarı esnektir ve ilk cinsel birleşmede kan gelmez. Yani buradan da görüldüğü üzere kan gelmesi aslında yüzde yüz oranında bekaret sembolu değildir.

Kızlık zarı dikimi deyince akıllara gelen ilk soru işe yarayıp yaramadığı oluyor. Sonuçta işe yaramayacak bir işlemi kimse yaptırmak istemez. Bu konuda şöyle söyleyebiliriz. Eğer gerçekten iyi bir doktora yaptırdıysanız işlemi, mutlaka tutacaktır.

Şimdi gelin işlem hakkında biraz konuşalım.

Kızlık Zarı Dikimi Acılı Bir işlem mi?

Kızlık zarı dikimi sanılanın ve bilinenin aksine çok sık tercih edilen bir işlem. Toplumumuzda bu tür konular yüksek sesle konuşulmadığı için kimse birbirinden haberdar olmuyor. Böylelikle de aslında deneyimleyenlerin deneyimleri boşa gitmiş oluyor. Dediğimiz gibi aslında çok merak edilen ve de çok da tercih edilen bir işlem ancak akıllardaki sorulara cevap bulunabilirse. Kişilere göre biraz mahrem bir konu olduğundan dolayı kimse yanındakine soramıyor bu konuyu. Herkes ilk olarak elinde bulunan akıllı telefona sarılıyor işlem hakkında merak ettiklerini cevaplamak için. Bu konuda başta gelen merak konusu ise işlemin acıyıp acımadığı. Kızlık zarı dikim işlemi lokal anestezi ile gerçekleştiriliyor ve doğal olarak işlem sırasında bir acı duyulmuyor. Sadece anestezi yapılırkenki iğnenin acısını duyacaksınız desek yalan olmaz.

Kızlık Zarı Dikimi Kalıcı Bir İşlem Mi?

Kızlık zarı diktirmek isteyenlerin kafasında dönüp duran bir başka soru ise bu işlemin kalıcı olup olmayacağı. Sonuçta ufak da olsa bir operasyon geçiriyorsunuz ve yapılan işlemin kalıcı olmasını istersiniz. Peki bu yapılan işlem kalıcı mı? Kalıcı değilse de ne kadar duruyor? İşte tüm bu soruların detayları…

Kızlık zarı dikimi işlemi 2 türlü yapılıyor. Bir kalıcı bir de geçici olarak. Geçici olarak yapılan işlem genel olarak evlenmeden ya da ilişki yaşamadan hemen önce yapılıyor. Bu işlemin de kalıcılık süresi 2 ila 6 gün arasında değişiyor. Geçici kızlık zarı dikiminde, normalde zar olan yere dikiş atılıyor. Kalıcı kızlık zarı dikiminde ise içeriden doku alınarak vajinanın kızlık zarı olan bölümüne koyuluyor. Böylelikle de kalıcı olarak kızlık zarına sahip olmuş oluyorsunuz. 

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Kanama Oluyor Mu?

Kızlık zarı dikimi hakkında en çok merak edilen bir başka konu ise bu işlem sonrası yaşanan cinsel ilişkide normal kızlık zarında olduğu gibi ( istisnalar hariç) kanamanın yaşanıp yaşanmadığı. Şunu söylemek isteriz ki yapılan dikim ister kalıcı olsun ister geçici olsun yaşanan cinsel ilişki sonrasında her iki durumda da kanama gerçekleşiyor. Yani ister geçici kızlık zarı işlemi yaptırın isterseniz de kalıcı kızlık zarı işlemi yaptırın iki koşulda da kanama oluyor.

Kızlık Zarı Dikimi Ücreti Ne Kadar?

Kızlık zarı diktirme konusuda akıllardaki bir diğer soru da ücret oluyor. Bu sorunuza yanıt bulmak adına piyasada geniş çaplı bir araştırma yaptığımızı söyleyerek söze başlamak istiyorum. Edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşmadan önce söylemek istediğimiz ufak püf noktaları bulunuyor. Öncelikle günümüzde her şey fiyat ile belirleniyor. Vve aldığınız bir suyun bile çok ucuzu ya da aşırı çok pahalısı var. Burada önemli olan nokta size zarar vermeyecek, cebinizi de yakmayacak ölçüde suyu bulmanız. Ancak eğer nasılsa çok ucuz diye bir su alırsanız bu sefer astarı yüzünden pahalıya gelebilir.

Yukarıda su metaforu ile anlatmaya çalıştığımız şey şu aslında. Yapılan her işlemler gibi kızlık zarı diktirme işleminin de çok ucuzu ve çok pahalısı bulunuyor. Öncelikle her işlemin bir taban fiyatı bulunuyor. Zaten eğer bu fiyatın altında ise o mekezi hemen seçenekler arasından silmeniz gerekiyor. Çok ucuz nasılsa deyip bilmediğiniz merdiven aldı bir yere giderseniz size verdiği zarar maddi ve manevi oldukça yüklü olabilir. Bu nedenle öncelikle kendi sağlığınız açısından alanında en uzman özellikle kızlık zarı dikimi ile tanınmış bir doktora gitmenizde fayda var. Özellikle hekim kısmına dikkat çekmek istiyorum. Çünkü günümüzde her şeyde olduğu gibi kızlık zarı dikme işleminde de merdiven altı işlemler olabiliyor. Aman ha dikkat edin. Basit de olsa bir operasyon geçirdiğinizi unutmayın. Eğer normal koşullarda iyi bir hekime gidecek iseniz kafadan 1000-2000 TL yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

Sona Doğru…

Kızlık zarı dikimi hakkında hazırladığımız yazımızın sonuna geldikçe Umarız ki kafanızdaki soru işaretlerini geçirmişizdir. Bir sonraki yazımızda görüşene dek kendinize iyi bakın sağlıkla kalın…

Sık Sorulanlar

İlk olarak söylememiz gereken şey kızlık zarı hemen hemen herkeste vajinanın hemen girişinde 1,5 ila 2 mm içerde yer alıyor. Buraya uygulanan herhangi bir müdahale ise bu deri parçasının yırtılmasına olanak sağlayabiliyor. Kızlık zarı eskiden olduğu gibi çok açık belli edilmese de hala büyük önem taşıyor. Öyle ki evlenmeden önce gelinlerin beline takılan kırmızı kurdele de bekareti simgeliyor. Modern çağ ile birlikte kızlık zarı, bekaret önemini kaybetmiş gibi görünse de oldukça popüler başlıklar arasında yer alıyor. Öyle ki kızlık zarı konusu boşanmalara kavgalara hatta ve hatta ne yazıkki cinayete sebebiyet bile verebiliyor.

Eskide kalmış gibi görünse de hala evlendikten sonra kan sürülmüş çarşafı dışarı asanlar azımsanmayacak kadar çoğunlukta. Ancak ilk gece kan olmaması her zaman önce mutlaka bir ilişki yaşandığı anlamına gelmiyor. Bunların hepsine detaylı olarak değineceğiz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir