Ana Sayfa » İlişkiler » İlk Buluşmada Nasıl Davranmalı? Ne Yemek Yemeli? [TÜM CEVAPLAR]

İlk Buluşmada Nasıl Davranmalı? Ne Yemek Yemeli? [TÜM CEVAPLAR]

İlk buluşmada nasıl davranmalı, flörtünüz ile dışarıda baş başa ilk kez vakit geçireceksiniz ve aklınızı bu soru mu kurcalıyor? Konuştuğunuz duruma göre kahve içeceğiniz ya da yemek yiyeceğiniz bir buluşma. İlk buluşma adı üzerinde ilk olduğu için oldukça önem teşkil eder. Bu nedenlidir ki kadın olsun erkek olsun gerim gerim gerildiği dakikalar yaşanır. İlk buluşma tarihi belli olduktan sonra iki tarafı da tatlı bir heyecan kaplar. Akıllarda hep aynı soru dolaşır durur: İlk buluşmada nasıl davranacağım? Eğer sizin de yakın zamanda böyle bir buluşmanız var ise ve aklınızda böyle bir soru varsa bu yazımız tam size göre.

İlk Buluşmada Nasıl Davranmalı? Ne Yemek Yemeli? [TÜM CEVAPLAR] Haberler İlişkiler

İlk Buluşmada Kendinizi Kasmayın, Rahat Olun!

İlk buluşmada birinci dikkat etmeniz husus, kendinizi kasmadan rahat bir biçimde davranmanız. Eğer çok fazla dikkat edeyim derken fazla kasılırsanız, karşınızdaki bunu hissedebilir. Büyük olasılıkla da hissedecektir zaten. Çok kasılmış bir ilk izlenim oluşturmak istemezsiniz öyle değil mi? Bu nedenle ilk buluşmada rahat bir izlenim bırakmak istiyorsanız kendinizden emin bir tavır sergilemeniz gerekiyor.

İlk buluşmada nasıl davranmalı sorusunun kaynağı ilk buluşma her iki tarafında oldukça gergin olduğu bir buluşma olmasıdır. Bu nedenle de iki taraf da biraz saçma davranabilir. Bu saçmalığı en aza indirmek için bu yazıyı dikkatli bir biçimde okumalısınız. Eğer dikkatli bir biçimde yazıyı okur, ilk buluşmada ona göre davranırsanız oldukça güzel bir ilk buluşma geçireceğinizden emin olabilirsiniz.

İlk buluşmanın çok önemli olduğundan bahsettik. Hatta öyle ki insanın karşısındaki hakkında edindiği ,izlenime göre o ilk ve son buluşma da olabilir. Bu sebeple dikkatli olarak, kendinizi kasmadan ortaya koymalısınız. Gelin doğru şekilde kendiniz hakkında bilgileri nasıl ortaya koyabilirsiniz bundan bahsedelim.

Normal Hayatta Çok Şakacı Olabilirsiniz Ancak İlk Buluşmada Bu Özelliğinizi Biraz Frenleyin!

Sizler için hazırladığımız bu yazımızın üst kısımlarında tedbiri elden bırakmadan rahat şekilde davranmanız gerektiğinden bahsettik. Ancak her şeyin doğru bir dozu olduğu gibi rahatlığın da bir dozu vardır. Karışınızdakini etkilemek istiyorsanız, önemli olan her şeyi dozunda uygulamanızdır. Aklınız bu konuyla ilgili karışmış olabilir. Hiç merak etmeyin. Örnekler ile bu olayı ele alacağız.

Düşünelim ki normal arkadaş çevrenizde çok komik, çok esprili bir yapınız var. Ancak bunun böyle olduğunu ilk buluşmada göstermek zorunda değilsiniz. Adı üstünde ilk buluşma olduğu için karşınızdakinin sizin hakkınızda pek bir bilgisi yok. Mutlaka öncesinde mesajlaşmışsınızdır ancak mesaj ile normal yaşam her zaman aynı değil. Mesajda insan her şeyi olması istediği gibi yansıtabilirken, normal hayatta kendini açıkça ortaya koyuyor.

Siz eğer, normal erkek arkadaşlarımla olan çevremde zaten çok şen şakrağım. Bu ilk buluşmada da rahat olayım deyip sürekli espri yaparsanız karşınızdaki bu durumdan rahatsız olabilir. Elbette bir şeyler konuşun, paylaşın hayatınızla ilgili ancak bu dozunda olmalı. Ben zaten çok esprili biriyim, ilk günden beni böyle kabul ederse eder etmezse kendi bilir gibi bir düşünceniz var ise kafanızda hemen bunu siliyorsunuz.

Çok Fazla Espri Yapmayın Dedik Ancak Hiç Gülmeyin De Demedik!

İlk buluşmada çok fazla espri yapmamanızdan bahsetmiştik. Her şeyin fazlasının zarar olduğu gibi onun da fazlası zarar çünkü. Ancak o an komik bir şey varsa olayın akışına bırakın. Kafaların iyice karıştığını duyar gibiyim. Aslında çok basit bir matematikten başka bir şeyden bahsetmiyoruz. Teraziyi dengede tutacaksınız işte bu kadar.

Aman gülmemeyeyim karşındaki erkeği ya da kadını farklı düşündürmemeyim diye yaklaşıp mumya gibi durmayın. Hal böyle olunca da robot gibi bir ilk buluşmadan başka bir şey yaşamış olmazsınız. O an gerçekten komik bir durum var ise olması gereken şekilde davranmalısınız. Aksi halde de karşınızdakini germiş olabilirsiniz.

Siz çok soğuk, bir robottan farksız şekilde davranırsanız bu sefer de kadın ya da erkek içinden geçirebilir acaba benle zorla mı buluştu diye. Karşınızdaki aklından böyle bir şey geçirirken de iyi, güzel bir ilk buluşmadan bahsetmek saçmalık olur.

İlk Buluşmada Ne Yemek Yemeliyim? İlk Buluşmada Nasıl Davranmalı?

Bu soru da çok önem arz eden bir soru aslında. Çünkü ne yediğiniz de sizin rahat olup olmayacağınızı belirleyen bir unsurdur. Diyelim ki buluşma yeri kararlaştırmaya çalışıyorsunuz. Karşınızdaki örneğin bir sushi lokantasını önerdi. Sizin de sushi ile uzaktan yakından alakanız yok. Bu durumda aman onu kırmayayım gidelim ne olacak ki diye düşünmeyin lütfen. Ona karşı açık ve dürüst olun.

Eğer menüsünde size uygun iyi bir yemek olmadığını düşünüyorsanız, ben o yeri pek sevmiyorum diyebilirsiniz. Çünkü zaten eğer giderseniz de sadece oturup bekleyeceksiniz. Gelin hep beraber düşünelim. Sosyal olarak hiç bulunmadığınız bir ortam sushi lokantası. İçinde size ait bir şey bulamıyorsunuz. Ama kadının ya da erkeğin dediği olsun diye düşünüp tamam dediniz ve o lokantaya gittiniz.

İlk başta zaten ilk buluşmada nasıl davranmalı konusu üzerine okuduğunuz bütün yazılar aklınızdan uçup gidecek. Çünkü büyük bir gerginlik içinde olacaksınız acaba ne yesem diye. Bu düşünceler kafanızdan geçerken de rahat bir şekilde davranmanızı beklemek saçmalık olur. Daha sonra menü geldi ve siz gereken önemli bir çeşit bulamadınız. Ancak ayıp olmasın diye öylesine bir şey sipariş ettiniz.

Siparişiniz geldiği zaman dan sonra da gerilmeniz devam edecek. Bu sefer de nasıl yiyeceğim yemez isem ayıp olur mu sorularıyla boğuşacaksınız gibi gibi. Bu nedenle eğer konuşurken iyi bir mekan arayışındaysanız mutlaka ama mutlaka kendi fikirlerinizi de ifade edin.

Edin ki gideceğiniz mekanın içinde bulunmaktan keyif alın. Bu sebeple konu ne olursa olsun dürüst olun.

İlk Defa Buluştuğunuz Kişiye 40 Yıldır Tanışıyor Gibi Davranmayın!

Bu konuda sadece erkekler değil kadınlar da büyük hata yapıyor. Erkekler kendi çevresinde çok rahat olduğu kadar bu buluşmada da rahat olmayı planlıyor. Ancak bazen erkekler bu dozu kaçırabiliyor. Bu sefer de karşınızdaki ne ara bu kadar samimi olduk? Demek ki bu çocuk herkesle çok samimi düşüncelerine bürünüyor. Bu nedenle erkekler aman ha gereksiz samimi olmayın.

İlk buluşmada nasıl davranmalı? Erkekler kadar kadınlar da düşüyor bu hataya. Sanki uzun zamandır tanışıyormuşsunuz izlenimi sakın ha sakın vermeyin. Her şeyde olduğu gibi bu konuda da kıvamında olmakta yarar var. Buradan kadınlara sesleniyorum. Gereksiz samimiyetten uzak durun.

İlk Buluşmada Nasıl Davranmalı?

İlla ki ilk buluştuğunuz insan ile evleneceksiniz diye bir kurallar içinde de bulunmuyoruz. Güzel güzel konuşurken bir şeyler yolunda gitmeyebilir. Karşılıklı elektrik almamış da olabilirsiniz tabii. Her sonucun olma olasılığının olduğu gibi, ilk bulunmanızın son buluşmanız olduğu olasılık da bulunuyor. Bu noktada yok olmaz böyle bir şey diye düşünmeyin. Tabii ki de olabilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız sizi nelerin böyle düşündürdüğünü sizi nelerin böyle hissettirdiğini tek tek ortaya koyun. İşte bu en doğrusu olur çünkü.

İlk buluşmanızda eser miktar gergin olup çoğunlukla rahat olursanız saçmalama ihtimalinizin önüne geçmiş olursunuz. Hem dikkatli hem de olduğunuz gibi olmaya mutlaka dikkat edin…

] }

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir