Ana Sayfa » Sağlık » Ayak Bileği İnceltme Nasıl Bir İşlemdir? 🦶 Kimler İçin Uygundur?

Ayak Bileği İnceltme Nasıl Bir İşlemdir? 🦶 Kimler İçin Uygundur?

Ayak bileği inceltme, birçok için çok önemli bir konudur. Çünkü çoğu kadın daha ince ve zarif ayak bileklerine sahip olmak ister. Kimisinin zaten hali hazırda ayak bilekleri ince iken kimisinde ise durum tam tersi olabiliyor. Bu nedenlerle de bu kalın ayak bileği görüntüsünden hoşlanmayan kadınlar bunun hal çaresini aramaya başlıyor. Eğer siz de ayak bileği inceltme ile ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin lütfen.

Ayak Bileği İnceltme Nasıl Bir İşlemdir? 🦶 Kimler İçin Uygundur? Bakım Sağlık

Ayak Bileği İnceltme Nasıl Bir İşlemdir?

Ayak bileği inceltme nasıl bir işlem? Acılı mı acısız mı? Cerrahi bir işlem mi yoksa daha mı basit? Ayak bileği inceltme estetik bir işlem mi? İşlem kimler için uygun? Sizler de bu soruların yanıtlarını arıyorsanız ilgili yazımız sizler için çok etkili olabilir. Çünkü tüm bu soruların yanıtlarını sizler için derleyip, fazla bilgi kirliğine mahal vermeden nefis bir içerik hazırladık sizlere. Sizleri daha fazla merakta bırakmadan gelin hep beraber tüm detayları tek tek inceleyelim.

Ayak bileği inceltme, fazla yağ dokusu bulunan bilekler için uygulanan bir işlemdir. Kimi insanlar doğuştan ince ayak bileklerine sahip olsa da kimi kalıtsal olarak kalın bileklere sahiptir. Kalıtsal olarak kalın olduğu için bilekler, sporla ya da herhangi bir işlem ile düzeltilmesi çok da mümkün olmuyor.

Ayak Bileği İnceltme İşlemi Kimler İçin Uygun?

Ayak bileği inceltme işlemi kimler için uygundur sorusunun cevabı aslında kişinin ihtiyacına göre değişen bir sorudur. Sizin ayak bileği açısından yoğun yağ dokusuna sahip biri olarak adlandırdığınız biri aslında ayak bilekleri ile bir derdi olmayan biri olabilir. Bu sebeple ayak bileklerini inceltmek kişiden kişiye, ihtiyaçtan ihtiyaca değişen bir durumdur. Örneğin başkasına ince gibi görünen bilekler size göre kalın olabilir. Bu nedenle kimsenin düşüncesini göz önünde bulundurmadan kendi ilgili fikriniz doğrultusunda hareket etmeniz gerekiyor.

Ayak Bileği Liposuction Nedir?

Ayak bileği liposuction işlemi hakkında bilgi vermek için ilk önce liposuction kelimesinin anlamını gelin hep beraber inceleyelim. Liposuction, kabaca yağ aldırma işlemi olarak adlandırılır. Ve hangi bölgeyi inceltmek istediğinize göre işlem yapılır. Bacak bölgesi, karın bölgesi, ayak bileği bölgesi işlem seçeneklerinden bazılarıdır.

Biz bu yazımızda ayak bileği liposuction hakkında bahsedeceğiz. Birçok kimsenin ortak dertlerinden biri kalın bacak ve kalın ayak bileği görünümüdür. Liposuction işlemi uygulatmadan önce kişi çeşitli yöntemler deneyerek işe başlar genelde.

Uygulanan diyetler bilek inceltme konusunda pek de başarılı değil!

Kalın bacak ya da kalın ayak bileği konusunda dertli olan kadınlar ilk olarak çareyi bölgesel zayıflama vadeden diyetlerde buluyor. Peki bu ayak bileği inceltmeyi hedefleyen diyetler işe yarıyor mu? Bu sorunun yanıtı maalesef hayır. Çünkü bu ayak bileği konusu yukarıda da bahsettiğimiz gibi büyük olasılıkla kalıtsal yani doğuştan bir durum. Bu sebeple bunun tek çaresi büyük çoğunlukla ayak bileklerini inceltme ameliyatı olmaktan geçiyor.

Ayak Bileği liposuction kim tarafından yapılmalıdır?

Ayak bileği liposuction diğer estetik işlemler gibi uzman bir hekim tarafından uygulanması ilk şarttır. Bunun için de size düşen en doğru görev uzun süre doğru araştırmalar ile ilerlemek. Böylece cerrahi bir işlem konusunda ilgili alanda uzman birini bulacaksınız. Günümüzde estetik işlemlerin talepleri önemli bir derecede arttı. Bu önemli artışın en büyük sebebi hiç şüphesiz görünüşe dayalı daha görsel hayatlar yaşamamızdan kaynaklı. Estetik işlemler bu kadar yaygın ve popüler iken artık mahallesi arasında bile bu işlemler yapılır oldu.

İşlemi yaptırdığınız kişinin uzman olduğuna çok ama çok dikkat edin!

Günümüzde sürekli artan bir şekilde devam eden bir estetik algısı bulunuyor. Bunun en büyük sebebi de hiç şüphesiz görselliğin bu kadar çok ön planda olması. Ancak bu kadar ön planda olmasının da bazı eksi yönleri olduk hiç şüphesiz. Bunlardan en en önemlisi, alanında uzman olmayan kişilerin bu işlemleri yapmaya soyunması oldu. Bizden size çok kocaman bir uyarı olsun. Bu işlemler bir ameliyat işlemleridir ve çok dikkat edilerek yapılmalıdır. Bu nedenle biraz daha hesaplı diye lütfen uzman olmayan kişilere bu işlemleri yaptırmayın.

Ayak Bileği İnceltme İşlemi Bir Ameliyat Mıdır?

Ayak bileği inceltme işlemleri yaptıracak kişilerin aklındaki en büyük sorulardan biri de işlemin ameliyat olup olmadığıdır. Keza ayak bileklerini inceltmek isteyen birinin bundan daha doğal bir merakı da olamaz. Sizin de eğer böyle bir merakınız var ise yazımızı okumaya devam edin lütfen.

Ayak bileği inceltme, anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Ameliyat sırasında bilekleri fazla yağ dokusundan kurtulur ve hayalinizdeki zarif ayak bileklerine kavuşmuş olursunuz. Her işlemi kapsamamakla beraber bu işlem genelde alt bacak yağ dokusunun alınması ile birlikte uygulanır. Tabii ki bu, hekiminiz ve sizin ortak alacağınız bir karar olmalıdır. Alt bacak olduğu gibi üst bacak da yağ aldırma işleminden yararlanabilir. Kısacası tüm bacak fazla yağ ile, bu işlemler ile fazla yağ alındığı için hayalinizdeki bacak size gelmiş olur.

Ameliyat ne kadar sürer?

İşlemin bir ameliyat olacağını öğrendikten sonra akıllara ilk gelen ameliyatın ne kadar süreceğidir. Bu konuda içiniz rahat olmalı. Çünkü ameliyat 1 ya da 2 saat aralığında sürüyor. Bu sırada sakın kalmanız bizden size en büyük tavsiye. Çünkü ne oranda rahat olursanız kendinizi o kadar germemiş olursunuz.

Ameliyatı uygulandığı için anestezi şekli de merak konusu oluyor. Burada 2 tip çeşit uygulanıyor. Ya genel anestezi ya da ameliyatı uygulayan doktorunuzun önerdiği başka bir uygulama.

Ayak Bileği İnceltme Ameliyatı Sonrası?

Ayak bileği inceltme ameliyatı ne çok merak ediliyorsa sonra olacaklar da o oranda merak ediliyor. Operasyon sonrası hasta, tahmini olarak ( tabi bu kişiden kişiye değişir) aynı gün taburcu olup evine gidebiliyor. Aynı gün ameliyattan bir süre sonra eve gidebildiğine göre çok da panik yapılacak bir işlem olmadığı aşikardır. Ancak bu süreç tamamen güzel bir uzman ile mümkün kılınabilir. Ameliyat sonrası rahat etmeyi mümkün kılmak istiyorsanız iyi bir uzman bulmanızı öneririz ilk adımda.

Diyelim ki her şey güzel ilerledi ve ameliyattan sonra taburcu oldunuz. İlk 2-3 gün ( bunu muhakkak doktorunuz ile konuşun) banyo yapmak pek önerilmiyor su değmemesi açısından. 2-3 günden sonra su ile temas edebilirsiniz.

Yapmanız gereken diğer şeylere geçmeden evvel işlem sonrası doktorunuz ile konuşurken onun söylemlerini mümkün mertebe yazmaya çalışın. Böylece eve gittiğinizde bu gerekli bilgiler, unuttuğunuz bilgiler arasında yer almamış olur. Çok büyük ihtimal ile doktorunuz uzun bir varis çorabı önerir. Bir süre boyunca bu çorap ile hareket edilir ki etkili bir işlem olmuş olsun.

Eğer spor geçmişi olan biriyseniz işlem sonrası hemen spor yapmanız pek de önerilmez açıkçası. Basit bir işlem olduğunu söyledik ancak en nihayetinde bir işlemden bahsediyoruz. Sağlık açısından işlemden sonra 2 3 hafta arasında spor yapmamalısınız. Doktorunuzun önerisi ile beraber hafta ilerledikçe ufak ufak alıştırmalara geçebilirsiniz.

Sona Yaklaşırken…

Bu yazımızda sizlere ayak bilekleri hakkında bilgi verdik. Yapısal olarak kalın bileklerden kurtulmanın basit yollarından bahsettik. Burada sizlere düşen en büyük göre, alanında uzman en iyi kişiyi arayıp bulmanız. Aksi halde güzel bir görünüme kavuşayım derken sonuç daha da kötü olabilir. Bu nedenle ameliyat öncesi ciddi bir araştırma yapmanız bizden size tavsiye. Hatta mümkünse bu işlemleri yaptırmış kişiler ile bire bir konuşmanızı öneririz. Böylece ilk ağızdan gerçek, filtresiz gerçeklere ulaşmış olursunuz. Sağlığınız her şeyden kıymetli bunu sakın unutmayın.

Bir sonraki yazımızda görüşene dek kendiniz çok iyi, sağlıklı bakın, hoşça kalın…

Sık Sorulanlar

Ayak bileği inceltme nasıl bir işlem? Acılı mı acısız mı? Cerrahi bir işlem mi yoksa daha mı basit? Ayak bileği inceltme estetik bir işlem mi? İşlem kimler için uygun? Sizler de bu soruların yanıtlarını arıyorsanız ilgili yazımız sizler için çok etkili olabilir. Çünkü tüm bu soruların yanıtlarını sizler için derleyip, fazla bilgi kirliğine mahal vermeden nefis bir içerik hazırladık sizlere. Sizleri daha fazla merakta bırakmadan gelin hep beraber tüm detayları tek tek inceleyelim.

Ayak bileği inceltme işlemi kimler için uygundur sorusunun cevabı aslında kişinin ihtiyacına göre değişen bir sorudur.

Ayak bileği liposuction işlemi hakkında bilgi vermek için ilk önce liposuction kelimesinin anlamını gelin hep beraber inceleyelim. Liposuction, kabaca yağ aldırma işlemi olarak adlandırılır. Ve hangi bölgeyi inceltmek istediğinize göre işlem yapılır. Bacak bölgesi, karın bölgesi, ayak bileği bölgesi işlem seçeneklerinden bazılarıdır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir