Ana Sayfa » Ev Dekorasyon » Araba Lastiği ile Bahçe Dekorasyonu Fikirleri [2021]

Araba Lastiği ile Bahçe Dekorasyonu Fikirleri [2021]

Araba lastiği ile bahçe dekorasyonu yapacaksınız değişik modeller mi arıyorsunuz? Elinizde oldukça fazla eski araba lastikleri var, nasıl değerlendireceğinizi bulamıyor musunuz? O zaman en doğru sitedesiniz. Biz sizler için titiz bir araştırma yaptık ve eski araba lastikleri nasıl değerlendirilir sorusunun cevabını bulduk. Sizleri daha fazla merakta bırakmadan yazımıza geçelim.

Araba Lastiği ile Bahçe Dekorasyonu Fikirleri [2021] Ev Dekorasyon

Eski Araba Lastiği ile Bahçe Dekorasyonu Oluşturmak Çok Mümkün!

Eski araba lastiklerine ulaşmak çok mümkün. Hatta sokakta yürürken bile eski araba lastiklerini görmek çok normal. Bu nedenlerle eğer bahçeniz var ise eski araba lastiklerini kullanarak harika bir bahçe dekoru oluşturabilirsiniz. Hem de çok çok ucuz bir maliyet ile. Bahçe düzenlerken yapmak gerekenler çok basit aslında. Haydi gelin hep birlikte lastikten nasıl güzel dekorasyon fikirleri yapabileceğinize bakalım.

Eski Araba Lastiği ile Bahçe Dekorasyonu İçin Masa Sandalye Yapımı

Eski araba lastiği ile bahçe dekorasyonu yapmak için ilk önerimiz, araba lastiği kullanarak masa sandalye yapmak. İlk okuduğunuzda kulağa zor bir kendin yap projesi gibi geliyor olabilir. Ancak hem geri dönüşüm için mükemmel bir fikir hem de dekorasyon için. İşte eski araba lastiklerinden masa sandalye yapımının tüm detayları…

Bu dekorasyon için gerekli olan şeyler 10 tane lastik ve kalın ip!

Evet yanlış duymadınız. Bu fikirleri yapabilmek için ihtiyacınız olan 2 malzeme var. 10 adet lastik ve kalın ip. İşte lastikten dekorasyonu elde etmek bu kadar kolay. Diyelim ki lastik ve ip hazır peki nasıl yapacağız bu fikirleri? İlk olarak biliyorsunuz ki araba lastikleri yapılış itibariyle siyah renkteler. Eğer renkli bir görünüm istiyorsanız araba lastiklerini rengarenk boyayarak işe başlayabilirsiniz. Araba lastiğini boyama işleminden sonra iki tanesini üst üste getirip yapıştırdığınızda sizin için harika görünen bir masa olacaktır.

Eee araba lastiği ile bahçe dekorasyonunda sandalyeyi nasıl yapacağız dediğinizi duyar gibiyim. Eski bir sandalyeyi alarak işe başlayabilirsiniz. Sandalyenin sırt ve oturma yerlerindeki kılıfları söküp yerine lastik takacaksınız. İşte bu kadar basit. Hem harika bir geri dönüşüm örneği olacak hem de araba lastiğinden yapılmış bir bahçe sandalyeniz.

Eski Araba Lastikleri ile Bahçe İçin Saksı Yapabilirsiniz!

Eski araba lastikleri kullanarak yapabileceğiniz bir diğer seçenek ise araba lastikleri ile bahçe için saksı yapmak. İlk başta kulağa hoş bir fikir gibi gelmiyor ancak eski araba lastiğinden yapılabilecek en kolay şey olduğunu söylesek yalan söylemiş olmayız. İşte lastiği kullanarak yapacağınız saksının detayları…

Araba lastiği ile bahçe dekorasyonu fikirleri oldukça fazla aslında. Burada dikkat etmeniz gereken şey yapılan saksının büyüklüğü. Bu neden önemli derseniz, kaç tane lastiği kullanmak gerektiği konusunda yol gösterecek. İlk olarak yapacağınız saksının büyüklüğünü kafanızda netleştirerek işe başlayın. Daha sonrası çorap söküğü gibi gelecektir.

Eski araba lastiği sayısı konusunda net iseniz, yapmanız gereken diğer şeylere geçebiliriz. Eğer ev dekorasyon konusunda başarılı iseniz bahçe dekorasyonunu da harika şekilde yapabilirsiniz. Araba lastiklerinden saksı fikirleri yapmak için renkli boyalar gerekiyor. Ne yapacağız bu renkli boyaları derseniz, araba lastiklerini bir güzel boyayacağız. Bu kısmı çok rahat yapabilirsiniz. İstediğiniz renkte boya alıp araba lastiklerini bir güzel boyayacaksınız.

Daha sonra boyadığınız araba lastiklerini, içlerini toprak ve tohumlar ile doldurup saksı formuna getirebilirsiniz. Böylece geri dönüşüm konusunu da destek olmuş olacaksınız.

Araba Lastiğinden Salıncak Yapımı!

Araba lastiğinden daha başka neler yapılabilir sorusunu araştırırken karşımıza salıncak yapımı geldi. Kulağa çok hoş geliyor öyle değil mi? Çünkü kim salıncakta sallanmayı sevmez ki. Şimdi gelin hep birlikte bu fikirleri nasıl yapabiliriz buna bakalım.

İlk olarak ihtiyacımız olan şeyler aslında çok basit. 1 adet araba lastiği, kalın bir halat. İşte eski araba lastiklerini salıncağa dönüştürmek için malzemeler bu kadar. Malzemeleriniz hazır ise geçelim eski araba lastiklerini kullanacak size nasıl salıncak yapacağımıza.

Bu fikirleri uygulamak için deneyime falan gerek olmadığını söylemek mümkün. İlk olarak salıncağın tabanı olarak kullanacağınız lastiği istediğiniz bir renge boyayarak işe başlayabilirsiniz. İstediğiniz renge boyadıktan sonra lastiğin iyice kuruması için biraz zaman gerekecektir. Bu zaman geçtiğinde üstüne değişik figürler de çizebilirsiniz. Eğer bir çocuk için bu salıncağı yapıyorsanız mesela neler olabilir çizim için? Değişik çizgi film karakterleri olabilir mesela.

Tüm bu işlemleri bitirdikten sonra ise lastiğin yanlarından delikler açıp kalın halatı uçlarından geçireceksiniz. Daha sonra oluşturduğunuz bu yapıyı sağlam bir ağaca bağlayacaksınız. İşte size araba lastiğinden oluşmuş bir salıncak. İşte yapmak bu kadar kolay.

Bu yazımızda sizlerle araba lastiği ile bahçe dekorasyonu fikirlerini tek tek ele aldık. Hepsi çok basit ve şık bir duruşlu olan bu yapıların nasıl yapılacağından bahsettik. Umarız ki sizler için faydalı olmuştur ve bu fikirlerden birini sizler de bahçe dekorasyonunuzda kullanırsınız.

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle… Kendinize iyi bakın, hoşça kalın…

] }

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir